czwartek, 19 lutego 2015

Alternatywa dla gotowych kaszek dla dzieci - kaszka owsiano - lniana

Moje najmłodsze dziecko rośnie w zastraszającym tempie. Jest to zupełnie zrozumiane, bo je za trzech. Jego menu niewiele odbiegają od naszego dorosłego - je wszystko, chętnie próbuje i ma ogromny apetyt. Staram się zapewnić mu jak najlepsze posiłki, bogate w składniki odżywcze i ubogie w cukier. Stad też zaczęłam szukać alternatywy dla jego ukochanych kaszek - obowiązkowego punktu każdego wieczoru. Te dostępne w sklepach aż uginają się od sztucznych dodatków i cukru. Oczywiście są wygodne - szybko się przygotowuje, mają już nadany konkretny smak, no i smakują dzieciom. Jednak o ich walorach zdrowotnych wolałabym się nie wypowiadać. I tak szukając rozwiązań znalazłam na jakimś blogu propozycję szybkiej i bardzo zdrowej kaszki owsiano - lnianej.
Gotową wystarczy zalać wrzątkiem na parę minut, dodać ulubione owoce dziecka i pyszna kolacja, śniadanie lub deser gotowe. Składniki:

pół szklanki płatków owsianych (błyskawicznych)
2 łyżki siemienia lnianego

Płatki owsiane zmielić blenderem na bardzo drobny pyłek.

Ziarna siemienia lnianego zetrzeć w młynku do kawy.

Całość wymieszać. 

Dwie łyżki mieszanki zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Podawać z owocami lub jogurtem naturalnym. Nie ma potrzeby dosładzania kaszki.

1 komentarz:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...